درخواست شستشو

بازدید و دریافت پرده

شستشوی پرده

تحویل پرده در محل

‌برای شستشوی پرده باید چه کرد؟

در بسیاری از خانه‌ ها و خانواده ‌های ایرانی زمانی که صحبت از خانه ‌تکانی و شستشوی پرده و فرش می‌شود، همه‌ی افراد خانواده به ‌نوعی تلاش می‌کنند از زیر بار این کار شانه خالی کنند. از طرفی شستشوی پرده و فرش برخلاف شستن لباس ‌های مختلف پیچیدگی‌ هایی دارد که اگر به فوت ‌و فن آن آشنا نباشید ممکن است به فرش ‌ها و پرده‌ های خود آسیب برسانید. مسترپاک به‌عنوان یکی از برترین پرده‌شویی‌ها که سال‌ها تجربه را در کارنامه دارد، در کنار شماست تا با مشکلی مواجه نشوید.

بنابراین قبل از فرارسیدن عید نوروز و پیش از برگزاری مهمانی ‌های خانوادگی و دوستانه که همه در تلاش ‌اند تا از زیر بار شستشوی پرده و فرش فرار کنند، شستشوی پرده‌ ها می‌ تواند مشکلات زیادی برای خانه‌ ها ایجاد کند. از آنجا که هر نوع پرده هم بافت، پارچه و ویژگی‌های منحصر به‌ فردی دارد، بنابراین باید شیوه‌ی شستشوی آن هم متفاوت باشد.

شستشوی پرده در بسیاری از موارد با ابزار و تجهیزات خانگی ممکن نیست و برای شستشوی آن ‌ها حتما باید از آب با دمایی معین استفاده کرد. بافت و پارچه‌ برخی از پرده ‌ها به آب داغ حساس است و برخی دیگر هم باید با آب سرد شسته شوند.

شستشوی پرده حریر

پرده‌های حریر که به همراه توری‌های زیبای آن‌ ها در خانه‌ های ایرانی بسیار یافت می‌شود، یکی از پرده‌هایی است که باید برای شستن آن حسابی وسواس به خرج دهید. اگر به‌خاطر رنگ روشن پرده‌ حریر و توری آن قصد دارید آن را بشویید، لازم است به توصیه ‌های ایمنی دقت کنید چراکه اگر با روش اشتباهی پرده‌های حریر را بشویید، نه ‌تنها کثیفی آن‌ ها برطرف نمی‌ شود، بلکه پرده چروک و چرک‌ مرده خواهد شد.

بنابراین اولین توصیه این است که شستشوی پرده حریر را دیر به دیر انجام ندهید چراکه درصورت کثیف‌شدن آن به‌سختی می‌توان پرده را مثل روز اولش کرد. مسترپاک در جریان شستن پرده‌های حریر ابتدا یک قسمت کوچک از کناره‌ های پرده را انتخاب کرده و همان قسمت را با مواد شستشوی ملایم می‌شوید. اگر بافت پارچه تغییر شکل ندهد و کثیفی هم رفع شود، حالا کل پرده را با همان روش خواهیم شست در غیر اینصورت از روش دیگری استفاده خواهیم کرد.

شستشوی پرده زبرا

بعد از آنکه با مراحل شستشوی پرده حریر در مسترپاک آشنا شدید، جالب است بدانید که اولین توصیه‌ ما برای شستشوی پرده زبرا هم این است که فواصل زمانی شستشوی پرده را کم کنید تا مجبور نباشید برای تمیزکردن آن به زحمت بیفتید.

توصیه‌ی دوم این است که قبل از تماس پرده با آب یک دور آن را با جاروبرقی گردگیری کنید و پس از انجام این مرحله به‌سراغ شستشوی پرده با شامپو فرش بروید.

و در نهایت توجه داشته باشید که شوینده ‌هایی که استفاده می‌کنید خاصیت اسیدی نداشته باشند و دارای رایحه‌ای ملایم باشند. شوینده ‌های قوی یکی از مهمترین عوامل آسیب به پارچه‌ی پرده‌های زبرا است. مسترپاک با آگاهی کامل از حساسیت پارچه‌ی پرده‌های زبرا از شوینده‌هایی استفاده می‌کند که به هیچ وجه به بافت پارچه آسیب نزنند.

 

با مستر پاک دیگه نیازی نیست نگران شستشوی کت و شلوارت باشی!

شستشوی پرده شید

پرده‌های شید ازجمله پرده‌ های جدیدی هستند که امروزه در خانه‌ها و شرکت‌ها زیاد استفاده می ‌شوند. برای تمیزکردن و شستشوی پرده شید باید آن را به‌طور کامل باز کرده و اگر جارو برقی مجهز به فرچه در اختیار دارید، به‌وسیله‌ی آن سطح پرده را گردگیری کنید.

مسترپاک با استفاده از یک شوینده‌ی حرفه ای و تخصصی پرده را می‌شوید. این محلول به عنوان یک شوینده حرفه ای از برند های اروپایی تهیه می گردد، و ضمن اینکه پرده را بسیار تمیز می کند هیچ آسیبی به پده وارد نمی کند.

پرده شید

اگر در منزل شستشوی پرده شید را انجام می‌دهید، فراموش نکنید که پس از انجام مراحل شستشوی پرده شید آن را در حالت باز نگه دارید چراکه اگر رول ‌های آن را روی هم جمع کنید ممکن است باعث ایجاد بویی نامطبوع شود.

شستشوی پرده ابریشم

برای شستن پرده‌ های ابریشمی کافی است در یک وان یا تشت بزرگ مقداری آب بریزید و سپس به مقدار خیلی کم مایع لباسشویی به آن اضافه کنید. در این مرحله لازم است پرده را چنگ بزنید و سپس سپس آب درون وان را تخلیه کنید و پرده را هم آبکشی کنید.

بعد از این مرحله دوباره تشت یا وان را از آب پر کنید و این بار یک قاشق سرکه‌ی سفید به آن اضافه کنید. بعد از انجام این کار چند بار آبکشی کنید و اجازه دهید پرده به آرامی خشک شود. توجه کنید که فرآیند خشک‌کردن پرده ابریشمی نباید زیر آفتاب مستقیم باشد و بهتر است این جنس پرده را در سایه پهن کنید.

تمام این مراحل در مسترپاک با استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته انجام می‌شود و پرده‌های شما از هرگونه آسیبی در امان می‌مانند.

شستشوی پرده کرکره

پرده‌ های کرکره در دو نوع عمودی و افقی ساخته می‌شوند. جالب است بدانید برای شستشوی آن‌ها مهم است که پرده‌های شما از چه نوعی باشند. جنس پرده‌های کرکره می‌تواند از چوب، فلز و یا پارچه باشد. در مرحله‌ اول باید با استفاده از یک گردگیر، گردوخاک سطح پرده‌ها را پاک کرد.

پرد ه‌های کرکره ‌ای از معدود پرده‌هایی هستند که با استفاده از بخارشوی بسیار خوب تمیز می‌شوند. بنابراین اگر در خانه بخارشوی دارید، استفاده از آن را در اولویت قرار دهید.

پرده کرکره‌های چوبی و فلزی افقی را علاوه بر تمیزکردن با دستمال خیس می‌توان در تشت یا وان حمام هم شست. اگر قصد دارید با استفاده از پارچه‌های نرم و مواد شوینده، کثیفی پرده‌ های کرکره را پاک کنید، مراقب باشید که روی سطح پرده‌ها مواد شوینده باقی نماند.

برای شستن این پرده ‌ها فقط کافی است بخارشوی یا گردگیر را به‌صورت عمودی روی سطح پرده‌ها حرکت دهید تا گردگیری انجام شود. اگر قصد دارید پرده‌ های کرکره عمودی را با آب بشویید بهتر است آن ‌ها را از غلاف چوب‌پرده باز کنید و در آب ولرم بخیسانید. بهترین روش خشک‌ کردن پرده کرکره عمودی هم آویزان‌کردن آن از بند رخت است تا پرده‌ها چروک نشوند و از شکل نیفتند.

اگر برای شستن پرده کرکره خود با مشکل روبه‌رو هستید و نمی‌توانید توصیه‌های لازم در این زمینه را به‌ کار بگیرید، بهتر است به ترفندهای شستشوی مسترپاک اعتماد کنید و شستشوی پرده را به ما بسپارید.

شستشوی پرده لوردراپه

شستشوی پرده لوردراپه هم تا حدود زیادی مثل شستشوی پرده کرکره است. قراردادن این پرده‌ ها در آب گرم و سپس استفاده از اسفنج می ‌تواند روش بسیار مناسبی برای تمیزکردن این پرده‌ها باشد.

علاوه بر این پرده ‌های لوردراپه را می ‌توانید با ماشین لباسشویی هم بشویید اما باید دقت کنید سرعت و زمان کار لباسشویی بالا نباشد. اگر این جنس پرده را با سرعت ملایم، آب ولرم و در زمانی کوتاه بشویید، در لباسشویی هم به بافت آن آسیب نخواهد رسید.

پرده لوردراپه

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می‌توان درباره‌ی پرده لوردراپه انجام داد، خشک‌ کردن آن با استفاده از خشک‌کن است. این کار ممکن است باعث آب ‌رفتن و کوچک ‌شدن پرده شود. آویزان ‌کردن پرده ‌های مرطوب لوردراپه بهترین روشی است که می ‌توانید با استفاده از آن پرده‌هایتان را خشک کنید.

حساسیت بالای این پرده در خشک‌‌شدن باعث شده بسیاری از مشتریان ما نتوانند به‌ سلامت پرده‌های خود را بشویند. اگر شما هم وقت کافی برای انجام این کار را ندارید یا نمی‌دانید چطور فرآیند شستشو را انجام دهید، بهتر است برای شستن پرده‌های لوردراپه خود با مسترپاک تماس بگیرید.

اگه میخوایی کفشاتو بشوری بدون اینکه بهش آسیب برسه اونو به مسترپاک بسپار!

 

شستشوی پرده رومن

شستشوی پرده ‌های رومن کمی سخت‌تر از سایر انواع پرده ‌ها است زیرا به دلیل ظرافت طراحی آن ممکن است در اثر شستشوی پرده به آن آسیب وارد شود.

در ابتدا پرده‌ ها را به‌صورت کامل آزاد کنید تا چین ‌های پرده به‌صورت کامل صاف شوند. استفاده از جاروبرقی و گردگیر انتخاب مناسبی برای گردگیری این نوع پرده‌ هاست اما باید توجه کنید که از جاروبرقی برای تمیز کردن پشت پرده ‌ها استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب به بافت پارچه شود.

ترفندهای حرفه‌ ای مسترپاک برای شستشوی پرده‌های رومن خیال شما را از آسیب‌ندیدن پرده‌ها راحت می‌کند و اجازه نمی‌دهد پرده‌های رومن تغییر شکل دهند.

شستشوی پرده آمفی تئاتر

پرده‌های مجلل که معمولا در سالن‌های مختلف نصب شده‌ اند، به دلیل پارچه‌ های ضخیم و مقاومی که دارند کمتر از سایر انواع پرده‌ها آسیب می‌ بینند. برای شستن این پرده‌ها استفاده از روش شستشوی ایستاده پیشنهاد نمی ‌شود چراکه ممکن است نتوانید به‌ خوبی پرده را تمیز کنید.

پرده‌ های آمفی تئاتر معمولا اندازه‌های بسیار بزرگی دارند و نمی‌توان با استفاده از گردگیر یا جاروبرقی آن‌ها را تمیز کرد. به همین دلیل بهتر است این پرده‌ها را باز کرده و سپس آن‌ها را با استفاده از آب و مواد شوینده بشویید.

فراموش نکنید که برای شستن این پرده‌ها هم بهتر است از آب ولرم استفاده کنید و دور استفاده از مواد شوینده‌ی بسیار قوی را خط بکشید.

از آنجا که معمولا پرده‌های آمفی تئاتر بسیار بزرگ هستند و در مدارس، دانشگاه‌ها و سالن‌ها وجود دارند، بهتر است خودتان برای شستشوی آن‌ها وارد عمل نشوید چراکه هم شستن آن‌ها سخت است و هم خشک‌کردن آن‌ها دشوار است.